Tõhusat päikesekaitset on vaja kõikjal meie ümber olevates akendega ruumides. Päikselise ilma korral võivad üle kuumeneda ka ventileeritavad, eriti suurte aknapindadega ruumid. Ülekuumenemise põhjustab kasvuhooneefekt, mis tingib palavuse püsimise ruumis ka siis, kui väljas tundub ilmamuutuse tõttu juba meeldivalt jahe. Selliste situatsioonide vältimiseks tasub mõelda screen kangast ruloode kasutamisele, mida on võimalik paigaldada nii sise- kui ka välistingimustesse.
Ruumist väljaspool asuv, õigesti paigaldatud aknakate peatab suure osa päikesekiirgusest juba enne kui see jõuab aknaklaasini. Akna ja aknakatte vahele jäetud õhuruumis tekkiv õhu tsirkulatsioon vähendab oluliselt soojuse levimist aknasse ja läbi akna ruumi.
Spetsiaalselt väliste aknakatete, kassettruloode ja markiiside jaoks väljatöötatud võrkkangaste (screen’ide) kasutamisel tõkestatakse aknale langeva UV kiirguse pääsu ruumidesse kuni 95% ning 20-60% valgusest, kuid samas ei piira see vaadet välja. Screen kangas on õhuline, poolläbipaistev võrkkangas, mis on spetsiaalselt töödeldud materjal, mis tagab valguse piisava läbilaskvuse ega tekita optilist barjääri.
- sisaldab polüvinüülkloriidkattega klaaskiudusid;
- peatab kuni 80% langevast valgusest ja vähendab soojusjuhtivust; vähendab UV-kiirgust, mis pleegitab värve;
- tulekindel (klass M1);
- vähendab õhu konditsioneerimise energiakulu;
- konservandiga töödeldud (võib märjalt üles rullida);
- võib puhastada külma vee ja kerge puhastusvahendiga;
- vastupidav ekstreemsetele temperatuuridele (-30 kuni +80 kraadi)
Kasutades screen-kangast ruloosid, võite olla kindel, et teid ei kimbuta ei ere hommikupäike ega madalalt kumav õhtupäike, samas omate ülevaadet kogu ümbrusest, sest screen-kangast ruloo ei blokeeri nägemisvälja, kuna on valmistatud õhulisest võrkkangast. Screen-kangast on saadaval erinevates värvitoonides. Tänu kergele ja kompaktsele mehhanismiehitusele sobivad nad igat liiki akendele.
Mõõtmisjuhendid:- aknaava pealne mõõtmisjuhend
- aknaava sisene mõõtmisjuhend
- aknaraami pealne mõõtmisjuhend
- Äärelõikuste erinevad mudelid